RSV „Solidarnost“: Tko će i dočekati mirovinu?!

Regionalno sindikalno vijeće “Solidarnost” uputilo je 19. travnja 2019. godine podršku inicijativi 67 je previše.

U pismu podrške ističe se iskrena nada i uvjerenost u uspjeh inicijative i ostvarenje ciljeva. „Solidarnost“ smatra kako je podizanje granice na 67 godina “neopravdano, jer je životni vijek na našim prostorima kraći u odnosu na prosjek u Europskoj uniji, a s obzirom na to da nam sve više i više mladih u potrazi za boljim životnim uvjetima odlazi u svijet, pitamo se tko će te i takve mirovine i dočekati.“

Solidarnost izražava punu podršku zahtjevima inicijative u borbi protiv  ovakvog obrazloženja hrvatske Vlade za održivost  mirovinskog sustava i adekvatnosti mirovina.

Regionalno sindikalno vijeće „Solidarnost“ čini deset najreprezentativnijih sindikalnih središnjica iz Slovenije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Srbije, Makedonije te Hrvatske, a osnovano je 2011. u Ljubljani.