Isprika gradonačelnici Siska i gradonačelniku Varaždina

Zagreb, 9.5.2019. – Inicijativa „67 je previše“ na konferenciji za medije održanoj 8.5. iznijela je pogrešnu informaciju o uvjetima za prikupljanje potpisa u Gradu Sisku i Varaždinu, zbog čega se ispričavamo gradonačelnici Siska Kristini Ikić Baniček, gradonačelniku Varaždina Ivanu Čehoku i svima koji su se osjetili nepravedno prozvanima.  Član Organizacijskog odbora je u ime Inicijative spomenutom prigodom iznio informacije s kojima je Organizacijski odbor u tom trenutku raspolagao, izjavivši sljedeće: „U Sisku gdje je gradonačelnica SDP-ova, dan nam je samo jedan štand. Vjerojatno zbog unutarstranačkih sukoba, ali to se slama preko naših leđa“ te „Ivan Čehok u Varaždinu ne dozvoljava prikupljanja potpisa na javnim mjestima“.  Naknadnom provjerom i konzultacijama s koordinatorima Inicijative na području Siska i Varaždina, Organizacijski odbor utvrdio je da iznesene informacije nisu točne.  Naime, u Sisku se potpisi prikupljaju na više lokacija, zahvaljujući dozvolama Grada i gradskih Tržnica. U Varaždinu se potpisi prikupljaju na više lokacija, zahvaljujući dozvolama Grada i gradskih ustanova. Još jednom se ispričavamo zbog pogreške te zahvaljujemo gradskim službama na kooperativnosti, kao i građankama i građanima Siska i Varaždina na podršci zahtjevima referendumske inicijative.  Organizacijski odbor inicijative „67 je previše“